وکیل متخصص املاک کیست؟
ملک و املاک از دیرباز یکی از مهمترین موضوعات مورد تنازع بین انسانها بوده و می باشد. بدیهی است داشتن ملک و سرپناه برای زندگی یکی از نیاز های مهم و اولیه هر انسان در این کره خاکی می باشد، علاوه بر آن به دلیل رشد روزافزون جمعیت همواره نیاز به این مهم بیشتر و شدیدتر از قبل احساس می گردد.

وکیل املاکواضح است که با افزایش تقاضا قیمت نیز افزایش پیدا می نماید، بهمین جهت سرمایه گذاری در املاک در همه کشورها همواره از سودآورترین کسب و کارها بوده و حجم زیادی از سرمایه و نقدینگی به این سمت سرازیر می گردد. دارا شدن مالکیت اعم از عین و منفعت، مستلزم ایجاد روابط حقوقی بین افراد می باشد و هر کجا که مراودات حقوقی و مالی در میان باشد ممکن است اجرای تعهد توسط یکی از طرفین مورد تزلزل قرار گیرد و طرف دیگر الزام به اجرای این تعهد را از دادگاه بخواهد و گاه ممکن است قرارداد و تعهدی در میان نباشد ولی باز حق مالکیت مورد تجاوز قرار بگیرد.

 

در تمامی این موارد با علم یا بدون علم به ذیحق یا عدم ذیحق بودن، حق مورد نزاع قرار می گیرد و یک طرف در مقام احقاق حق برآمده و چنانچه این احقاق حق از مراجع قضایی درخواست گردد، دعوا در معنای خاص خود محقق و طرفین ناچار به اقامه دلیل و اثبات حق می باشند.
دعاوی ملکی علی الخصوص در نظام حقوقی ما دارای پیچیدگی های خاصی بوده و کسب نتیجه مطلوب، به یقین داشتن اطلاعات حقوقی یا دخالت اهل فن را می طلبد. چه بسیارند افرادی که به دلیل عدم دارا بودن اطلاعات حقوقی و یا آگاه نبودن از رویه قضائی و عدم مشورت با اهل فن، توانایی احقاق حق خویش را برای همیشه از دست داده اند یا متحمل ضررهای مادی و معنوی جبران ناپذیری گردیده اند.

ناگفته نماند که توجه در انعقاد قرارداد ( اعم از مبایعه نامه، اجاره نامه، قرارداد مشارکت در ساخت و … ) و رعایت و پیش بینی موارد و نکات حقوقی و قانونی، از بروز بسیاری از مشکلات و اختلافات جلوگیری می نماد. پیشنهاد میگردد همواره در تنظیم قرارداد از مشورت و یا حضور افراد متخصص بهره مند گردید. اگر چنین نکنید احتمال اینکه در آینده هزینه گزافی را صرف حل اختلاف نمایید بالا می باشد.

 

برخی از دعاوی ملکی که بسیار مبتلابه می باشند عبارتند از الزام به تنظیم سند رسمی ملک به همراه تشریفات آن از جمله الزام به اخذ پایان کار و الزام به اخذ صورت مجلی تفکیکی، الزام به تحویل مبیع، الزام به تادیه ثمن، خلع ید، تخلیه، رفع تصرف عدوانی، فسخ مبایعه نامه، ابطال مبایعه نامه، تقسیم ملک مشاع، مطالبه خسارت و وجه التزام ناشی از قرارداد، ابطال سند مالکیت، ابطال معامله فضولی و …

وکیل متخصص املاک به پرونده‌های مربوط به املاک و زمین رسیدگی می‌کند و در راستای احقاق حقوق موکل خود تلاش می‌کند. پرونده های مربوط به املاک دارای پیچیدگی های زیادی است و افراد در صورت شکست در دعاوی ملکی ممکن است دچار ضرر و زیان و خسارت های بزرگ و جبران ناپذیر شوند. در نتیجه حضور یک وکیل املاک آگاه و مسلط که تجربه کافی داشته باشد از تضییع حقوق افراد جلوگیری می‌کند.

مشاوره با وکیل متخصص املاک

روش طرح دعوا بسیار مهم است و ممکن است در روند دادرسی بر تعیین حقوق طرفین دعوا تاثیرگذار باشد. برخی از دعاوی ملکی، کیفری هستند و ریسک بالایی دارند. در بسیاری از دعاوی ملکی افراد ممکن است تمامی سرمایه و ثروت خود را از دست بدهند. به دلیل وجود قوانین متعدد در خصوص املاک، وکیل ملکی مبنای ارزش معاملاتی املاک را می‌شناسد و به خوبی می‌داند که در هر موقعیت و پرونده‌ای باید به چه قانونی استناد کند و از چه مسیری پرونده را پیگیری کند. در نتیجه برای موفقیت در این نوع از دعاوی،  به مشاوره و راهنمایی های یک وکیل املاک نیاز است. وکیل املاک با بررسی کامل حقایق و جزئیات پرونده به موکل در انتخاب مسیر درست کمک می‌کند.

بهترین وکلای متخصص املاک در ایران

گروه وکلای متخصص سیمرغ حق با بهره گیری از برترین وکلای حوزه املاک توانسته بالاترین آراء موفق را به نام خود ثبت نماید لازم است به منظور آشنایی شما باوکلای متخصص املاک در مجموعه سیمرغ حق به رزومه این تیم حرفه ای اشاره شود برای این منظور کافیست بر روی نام وکلای ما کلیک نمائید واطلاعات بیشتری کسب نمایید.

دکتر جواد خالقیان

دکتر سید علی اصغر خانیان

سید محمد حسن هاشمی

فرم درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *